MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY

"NAPRZÓD JANÓW"

W sezonie 2014/15 organizujemy nabór do sekcji hokeja na lodzie w roczniku 2007 i młodsi.
Chłopców chętnych do gry na pozycji BRAMKARZ prosimy o kontakt z trenerami.

DECYDUJĄCY MECZ PLAY-OFF 28.02.2015
W poniedziałek o godz. 16:45 na Janowie zostanie rozegrany trzeci mecz fazy play-off. Stan rywalizacji po dwóch meczach 1:1. Rezultat poniedziałkowego spotkania zadecyduje o tym kto zagra w finale, a komu pozostanie walka o 3 miejsce.
Zbiórka zawodników o godz. 15:45.
Skład: Budziński J., Bujok P., Fic M., Górdziel J., Grund J., Kalinowski D., Kania M., Katryniok K., Koszczyc O., Kowolik I., Kupka J., Macioł M., Menc A., Musioł J., Piontek O., Rawa B., Stankowski K., Sterbenz K.
Naprzód Janów :-)

LETNI OBÓZ HOKEJOWY 24.02.2015
Klub otrzymał zaproszenie do wzięcia udzału w obozach organizowanych przez Walentego Ziętarę w Toruniu. Organizatorzy proponują następujące terminy (obok terminów podane są nazwiska trenerów zagranicznych):
12.07-18.07 Fredy Nygren, Rafael Wronski, Rolf Von Hedenberg
19.07-25.07 Paul Vincent, Robin Danielsson
26.07-01.08 Dag Wenstrom, Aleksander Erikson 
02.08-08.08 Dag Wenstrom, Aleklsander Erikson
Koszt obozu 1490 zł.
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o kontakt z kierownikiem Markiem.
Więcej informacji na stronie: www.obozyzietary.pl
Zapisy do końca lutego.

LEKARZ SPORTOWY 24.02.2015

W związku z kończącym terminem ważności badań lekarskich i koniecznością ich przedłużenia prosimy o wykonanie badania krwi oraz moczu. 
Na początku marca w Klubie będzie dostępny lekarz sportowy.

PLAY-OFF 19.02.2015
Pierwszy mecz fazy play-off odbędzie się jutro o godz. 15:15 w Sosnowcu.
Zbiórka zawodników o godz. 13:30. Wyjazd o 13:45.
Skład: Budziński J., Bujok P., Fic M., Górdziel J., Grund J., Kalinowski D., Kania M., Katryniok K., Koszczyc O., Kowolik I., Kupka J., Macioł M., Materowski A., Menc A., Musioł J., Piontek O., Rawa B., Stankowski K., Sterbenz K.
Prosimy o głośny doping :)
 
W sobotę i niedzielę nie ma treningów.
W poniedziałek kolejny play-off Żaków Młodszych tym razem na Janowie.

MIKRUS - MECZ W TYCHACH 18.02.2015
Jutro o godz. 16:15 w Tychach odbędzie się kolejny mecz Ligi Mikrus.
Zbiórka zawodników o godz. 14:30. Wyjazd o 14:45.
Skład: Babczyński B., Bąk K., Biolik M, Chodor B., Druch J., Fic M., Gdawiec H., Grund J., Janiec B., Kozlowski P., Kupka P., Macioł M., Materowski A., Menc A., Pawlas F., Pikura J., Timm S., Winiarski R., Wróbel D., Zielińska J. 

PODSUMOWANIE FERII 10.02.2015
W piątek , wszyscy cali i zdrowi, zakończyliśmy klubowe ferie. Podczas ferii zawodnicy otrzymali bluzy z logiem i nazwą Klubu oraz swoim numerem. Dla dzieci, które nie brały udziału w feriach również zostały przygotowane bluzy. Będą one dostępne po feriach. Koszt 35 zł. Na zakończenie uczestnicy otrzymali kalendarze ze zdjęciem drużynowym. Kalendarze są dostępne w cenie 15 zł. Dzieci, które nie były obecne w ostatnim dniu ferii mają do odbioru bezpłatne kalendarze oraz 17 zł za wstęp do Aquaparku i jedzenie po basenie. Pieniądze za obiad oraz dojazd nie będą zwracane.

DRUGA FAZA ROZGRYWEK ŻAKÓW MŁODSZYCH 05.02.2015
Po sezonie zasadniczym Nasze Żaki Młodsze uplasowały się na pierwszym miejscu w tabeli. Za zaległy mecz z drużyną TMH Polonia Bytom gospodarzom został przyznany walkower.
Według komunikatu ŚZHL drużyna z pierwszego miejsca (MUKS Naprzód Janów) zmierzy się z drużyna z 4 miejsca (UKS Zagłębie Sosnowiec), a drużyna z 2 miejsca (TMH Polonia Bytom) spotka się z drużyną z miejsca 3 (MOSM Tychy).
Drużyny rozegrają po 3 mecze. Gospodarzem drugiego i trzeciego spotkania będą drużyny, które zajęły wyższe miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym.

W poniedziałek 16.02 rozegramy pierwszy mecz fazy play-off na wyjeździe. Kolejne dwa spotkania rozegramy na Janowie w dniach 23.02 i 02.03. 
Po tych meczach zwycięzca 1-4 zagra 3 mecze ze zwycięzcą 2-3, a przegrany 1-4 rozegra 3 mecze z przegranym 2-3.

FERIE ZIMOWE 01.02.2015
Już jutro początek ferii na Jantorze. Poniżej kilka spraw organizacyjnych. 
Zbiórka codziennie o godz. 8:15. W poniedziałek, wtorek i czwartek zakończenie zajęć o 15:30.
Dzieci muszą mieć strój i buty zmienne do treningu na sali gimnastycznej. Najlepiej przynieść je jutro i zostawić w szatni na czas ferii. 
W środę po obiedzie dzieci jadą autokarem do kina. Jeśli ktoś posiada to bardzo prosimy o zabranie okularów 3D. Prosimy nie dawać dzieciom pieniędzy. Przed seansem zostanie zakupiony popcorn (1 porcja na 2 osoby) oraz soczki. Powrót ok. 15:40.
W piątek wyjazd autokarem do Aquadromu w Rudzie Śląskiej. Prosimy dać dzieciom kąpielówki, ręcznik i klapki. Powrót z basenu ok. 16:20.
Codziennie dzieci będą otrzymywały owoce oraz wodę mineralną.

 ŻAK MŁODSZY NAJBLIŻSZE SPOTKANIA 24.01.2015

Do zakończenia pierwszej fazy rozgrywek Ligi Żaków Młodszych pozostały Nam trzy mecze. Jutro i pojutrze odbędą się dwa z nich. Trzeci zaległy mecz z Polonią Bytom, jeśli się uda, rozegramy jeszcze przed feriami.

Po feriach zostanie rozegrana runda PLAY-OFF, ale jeszcze nie wiadomo na jakich zasadach :)

Prosimy o wsparcie kibiców, przyda się każdy głośny sprzęt (trąbki, łapki, itp.)

 

Jutro (niedziela 25.01) o godz. 11:30 drużyna Żaków Młodszych rozegra na Janowie zaległy mecz z drużyną MOSM Tychy. Zbiórka zawodników o godz. 10:30.

 

Pojutrze (poniedziałek 26.01) o godz. 18:00 rozpocznie się mecz w Oświęcimiu. Wyjazd o 16:15. 

 

Składy na 2 mecze: Budziński J., Bujok P., Fic M., Górdziel J., Grund J., Kalinowski D., Kania M., Katryniok K., Koszczyc O., Kowolik I., Kupka J., Macioł M., Menc A., Musioł J., Piontek O., Rawa B., Stankowski K., Sterbenz K.


MIKRUS - MECZ NA JANOWIE 14.01.2015

Jutro o godz. 16:00 odbędzie się kolejny mecz Ligi Mikrus.

Zbiórka zawodników o godz. 15:00.

Skład: Babczyński B., Bąk K., Bujok P., Chodor B., Druch J., Fic M., Gdawiec H., Grund J., Janiec B., Kupka P., Macioł M., Materowski A., Menc A., Musioł J., Pawlas F., Pikura J., Timm S., Winiarski R., Wróbel D., Zielińska J.


ŻAK MŁODSZY PODSUMOWANIE III RUNDY 04.01.2015
Jutro zaczniemy ostatnią rundę rozgrywek Ligowych. Czas na podsumowanie rundy III.
Pierwszy mecz rozegraliśmy w Tychach. Wynik identyczny jak w rundzie II (2:3) z jedną istotną różnicą tym razem to my triumfowaliśmy :)
Na kolejny mecz wybraliśmy się do Opola. Po godzinnym oczekiwaniu na autokar, z małym spóźnieniem dotarliśmy na miejsce. W autokarze jak zwykle było wesoło. Chłopcy liczyli ile bramek strzelą. Na miejscu okazało się, że gospodarze są bardzo zdeterminowani i nie będzie tak łatwo. Mecz zakończył się remisem 3:3 i naszym zwycięstwem w rzutach karnych. Brawo dla chłopaków z Opola, którzy z meczu na mecz stawiają coraz trudniejsze wymagania. Ten punkt im się należał.
Trzecie spotkanie rozegraliśmy z drużyną TMH Polonia Bytom. Nasi rywale chyba mieli słabszy dzień. Kolegom z Bytomia nie udało się strzelić żadnej bramki, podczas gdy nasi zawodnicy 6 razy umieścili krążek w ich bramce.
Kolejny mecz rozegraliśmy w Sosnowcu. Za sprawą sędziów mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Po dwóch tercjach gospodarze prowadzili 3:1. Nasi zawodnicy odnotowali rekordowy czas kar - łącznie na ławce przesiedzieli 26 minut :) Mimo wszystko chłopcy nie poddawali się i w trzeciej tercji zdobyli 3 bramki co ostatecznie dało Nam zwycięstwo 4:3. Brawo!!!
W ostatnim meczu rundy III przyszło Nam zmierzyć się z drużyną z Oświęcimia. Od pierwszych minut mecz był rozgrywany pod Nasze dyktando. Po pierwszej tercji 3:0, w drugiej tercji goście nawiązali walkę i zdobyli 2 bramki. Trzecia tercja znów należała do Nas. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 10:2.

Po trzech rundach Nasz zespół zajmuje 2 pozycję w tabeli. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna MOSM Tychy, która ma jeden punkt więcej i rozegrała o 1 mecz więcej niż My ;)

SYLWESTER 01.01.2015

WIGILIA - INFO 21.12.2014


W dniu 22 grudnia 2014r. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Wigilijne dla zawodników drużyn Mikrus i Żak Młodszy. Po treningu zawodnicy zostaną przewiezieni na miejsce imprezy samochodami wyznaczonych rodziców.
 
Dzieci można odebrać ok. 18:30 z lokalu lub ok. 18:45 z lodowiska.
Rodziców dzieci, które będą odebrane z lodowiska prosimy o poinformowanie trenera lub kierownika.
 
Miejsce imprezy: DOM PRZYJĘĆ ul. Wojciecha 23 Katowice-Giszowiec.

MIKRUS - MECZ NA JANOWIE 17.12.2014
Jutro odbędzie się kolejny mecz Ligi Mikrus. Zbiórka zawodników o godz. 15:45.
Skład: Bąk K., Bujok P., Chodor B., Druch J., Fic M., Gdawiec H., Grund J., Janiec B., Kozłowski P., Macioł M., Materowski A., Menc A., Musioł J., Pawlas F., Szymoszek K., Timm S., Winiarski R., Wróbel D., Zielińska J. 

MIKRUS - ZWYCIĘSTWO NA JANOWIE 22.11.2014

W czwartkowym meczu Ligi Mikrus z drużyną UKS Sielec Sosnowiec Nasz zespół stanął na wysokości zadania i zasłużenie wygrał 6:1. W zasadzie przez cały mecz mieliśmy przewagę, której w pierwszej tercji, mimo kilku dobrych okazji, nie potrafiliśmy udokumentować. Dopóki nasi zawodnicy próbowali na własną rękę przedzierać się przez drużynę Sielca by samodzielnie zdobywać bramki kończyło się na niczym. Wystarczyły raptem dwa dokładne podania w dwóch kolejnych akcjach przed bramką rywala i bramkarz nie był w stanie zdążyć przemieścić się w kierunku odsłoniętej części bramki, co dało nam prowadzenie 2:0. Dalsza część meczu przebiegała dla nas zdecydowanie spokojniej. Kontrolowaliśmy grę i powoli, ale systematycznie powiększaliśmy przewagę. Sielec wypracował sobie kilka dobrych sytuacji z czego udało mu się wykorzystać tylko jedną. Nasza drużyna wygrała rywalizację również w rzutach karnych 3:2.

Zespół zagrał w następującym składzie: Babczyński B., Bąk K., Bujok P., Chodor B., Druch J., Fic M., Gdawiec H., Grund J., Janiec B., Macioł M., Materowski A., Menc A., Musioł J., Pawlas F., Pikura J., Szymoszek K., Timm S., Winiarski R., Zielińska J. 

ŻAK MŁODSZY - RUNDA III 15.11.2014

Trzecią rundę rozgrywek Ligi Żak Młodszy rozpoczniemy meczem, który odbędzie się w Tychach w poniedziałek 17.11.2014 o godz. 16:15.

Zbiórka zawodników o godz. 14:45, wyjazd o 15:00.

Skład: Bujok P., Fic M., Górdziel J., Kalinowski D., Kania M., Katryniok K., Koszczyc O., Kowolik I., Kupka J., Macioł M., Materowski A., Menc A., Musioł J., Piontek O., Rawa B., Stankowski K., Sterbenz K.

Niestety w meczu nie będzie mógł zagrać Mateusz Krok, który został kontuzjowany na turnieju w Łodzi. Obecnie Mateusz przebywa w łodzkim szpitalu.

Mateusz życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia.


ŻAK MŁODSZY PODSUMOWANIE II RUNDY 15.10.2014
W niedzielę zakończyliśmy kolejną rundę zmagań Ligi Żaka Młodszego.
Pierwszy mecz rundy II rozegraliśmy u siebie z drużyną MOSM Tychy. Jak zwykle spotkanie z Tyską drużyną było bardzo wyrównane. Po dwóch tercjach remis 2:2. Jednak zwycięstwo 3:2 należało do naszych gości, którzy w III odsłonie meczu zdobyli zwycięskiego gola.
Drugi mecz rozegraliśmy również na Jantorze. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna MUKS Orlik Opole. Mecz od początku był rozgrywany pod nasze dyktando. W pierwszej tercji zdobyliśmy 4 bramki, w drugiej 5, a w trzeciej padł rekord 10 bramek. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 19:1. W tym spotkaniu najbardziej cieszy fakt, że przy 19 zdobytych golach sędziowie odnotowali 17 asyst. Brawo!!!
Trzecie spotkanie II rundy miało odbyć się w Bytomiu, ale z powodu "braku lodowiska" spotkanie zostało odłożone na inny termin.
Kolejne spotkanie rozegraliśmy z drużyną UKS Sielec Sosnowiec. Losy meczu ważyły się do ostatniej sekundy. Po pierwszej tercji mieliśmy jednobramkową przewagę. Po dwóch tercjach remis 4:4. W trzeciej tercji goście objęli prowadzenie. Na minutę przed końcem trener wycofał bramkarza i udało się wyrównać 5:5. Niestety kilkanaście sekund później przeciwnik zdobył zwycięskiego gola. Wynik spotkania 5:6. Buuu!!!
Ostatni mecz rundy II rozegraliśmy w Oświęcimiu. Po pierwszej części spotkania wyszliśmy na czterobramkowe prowadzenie (wynik 5:1). Jednak drużyna UKH Unia Oświęcim nie dawała za wygraną i walczyła do końca. Walczyła w dosłownym znaczeniu tego słowa. Po drugiej tercji doszło do ostrej wymiany ciosów. Nawet trenerzy musieli interweniować na tafli. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną naszego zespołu 7:3.

Pierwsze miejsce w tabeli po dwóch rundach zajmują zespoły TMH Polonia Bytom oraz UKS Sielec Sosnowiec. Na trzecim miejscu plasuje się nasz zespół oraz drużyna MOSM Tychy. Od pierwszego miejsca dzieli nas 5 punktów. Mała uwaga: jedynie Sosnowiec rozegrał komplet spotkań (10). Pozostałe drużyny z czołówki tabeli rozegrały po 9 meczy.

Czas na III rundę. Do boju, do boju, do boju Janowie!!! 

ZEBRANIE RODZICÓW 21.10.2014
W czwartek 23.10 o godz. 16:45 odbędzie się zebranie rodziców grup, Mikrus i Żak Młodszy z Prezesem Klubu Januszem Grycnerem. 

ŻAK MŁODSZY PODSUMOWANIE I RUNDY 11.10.2014

Poniedziałkowym meczem na Jantorze zakończyliśmy I rundę rozgrywek Żaka Młodszego.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną MOSM Tychy. Było to bardzo wyrównane spotkanie zakończone wynikiem 5:5. O ostatecznym zwycięstwie decydowały rzuty karne i tutaj my byliśmy górą.

Na drugi mecz pojechaliśmy do Opola po jak się wydawało łatwe zwycięstwo. Tymczasem mimo naszej przewagi po dwóch tercjach prowadziliśmy zaledwie 2:1. Dopiero w trzeciej odsłonie meczu posypały się bramki. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 11:2.

Kolejnym naszym rywalem, z którym przyszło nam się zmierzyć na własnej tafli była drużyna TMH Polonia Bytom. Przez dwie pierwsze tercje mecz toczył się na bardzo wyrównanym poziomie. Tym razem trzecia tercja nas dobiła i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:6.

Następne spotkanie rozegraliśmy w Sosnowcu z tamtejszą drużyną UKS Sielec Sosnowiec. Mimo wysokiego prowadzenia po pierwszej tercji (5:0) i jak się niektórym wydawało pewnego zwycięstwa gospodarze nie poddali się. Mecz nieoczekiwanie się wyrównał, a krążek zaczął częściej lądować w naszej bramce. Po emocjonującej końcówce meczu wygraliśmy spotkanie 9:7.

Ostatni mecz pierwszej rundy rozegraliśmy u siebie z drużyną UKH Unia Oświęcim. Gościom udało się zdobyć tylko 1 gola, podczas gdy nasi zawodnicy umieścili krążek w ich bramce aż 12 razy.


Liderem w tabeli po 5 meczach jest TMH Polonia Bytom. Na drugim miejscu znajduje się nasz zespół oraz drużyna MOSM Tychy. Obydwie drużyny od pierwszego miejsca dzielą zaledwie 2 punkty. 

WYNIKI PLAY-OFF 

ŻAK MŁODSZY

I mecz 2:4
II mecz 11:1
.

I mecz 2:2 karne 0:1
II mecz 2:0
.

10 PRZYKAZAŃ
MAŁEGO HOKEISTY


1. Najważniejsza jest drużyna – jeśli drużynie idzie dobrze, to wszystkim się powodzi.

2. Hokej jest grą drużynową – doceniaj swoich partnerów ze wszystkimi ich zaletami i słabościami.

3. Trener ma zawsze rację – kto myśli że wie coś lepiej, ten prosi o rozmowę.

4. Każdy trening wymaga absolutnej koncentracji – czego się nie opanuje na treningu, to nie może się udać w trakcie meczu.

5. Myśl zawsze pozytywnie :) – każdy mecz może być wygrany, jeśli tylko wszyscy są o tym przekonani.

6. Obchodź się dobrze z kijem. Szanuj swój sprzęt – w przeciwnym razie on obejdzie się źle z Tobą :)

7. Nigdy nie trać celu z oczu – krążek musi znaleźć się w bramce przeciwnika.

8. Bądź maksymalnie zaangażowany – każdy drybling, strzał, pojedynek jeden na jeden - wykonuj tak, jakby miał być ostatnim.

9. Hokej sprawia przyjemność – największe osiągnięcia przychodzą tylko z radosnym sercem.

10. Szanuj kolegę swego, jak siebie samego Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

10 PRZYKAZAŃ RODZICA

1. Nie próbuj zrealizować swoich zawiedzionych i często wygórowanych ambicji poprzez swoje dziecko.

2. Drużyna ma tylko jednego trenera, który za nią odpowiada. Nie wywieraj na trenerze nacisku, próbując wprowadzić swoje wizje przyszłej kariery sportowej swojej pociechy.

3. Nie jesteś menedżerem Chicago Blackhawks czy New Jersey Devils, a Twój syn nie jest profesjonalnym hokeistą. Nie krzycz i nie skacz przy bandzie lub linii bocznej, Twoje dziecko tego nie potrzebuje.

4. Powodem, dla którego Twój syn gra hokej jest zabawa. Nie wywieraj presji na swoim dziecku.

5. Rolą rodzica w edukacji sportowej jest POMOC dziecku poprzez zachętę, cierpliwość, zrozumienie, zaufanie, pochwały, oklaski, słuchanie i wykazywanie zainteresowania.

6. Nie wystarczy, że powiesz kilka słów po meczu. Rozmawiaj z dzieckiem również przed nim. Przed meczem nigdy nie mów „strzel gola”, „musicie wygrać”. Zamiast tego powiedz np. „baw się dobrze”.

7. Nigdy nie zawstydzaj i nie wprawiaj w zakłopotanie swojego syna z powodu występu, zdolności lub rezultatu meczu, w którym uczestniczył.

8. Jeśli jesteś rodzicem, który krzyczy na swoje dziecko, bez przerwy podpowiada co ma zrobić, skacze przy bandzie, nerwowo się zachowuje, dyskutuje z sędzią, trenerem, ma jakieś zarzuty do zawodników, nie oznacza to, że jesteś złym rodzicem, ponieważ chcesz aby Twój potomek odnosił sukcesy. Ale pamiętaj!!! Tym samym w niczym mu nie pomagasz. Tworzysz tylko sytuację nerwowości, która przenosi się na dziecko.

9. Nie stresuj dziecka, bądź mniej krytyczny. Twój syn potrzebuje twojego wsparcia, zaufania i wiary. Bez żadnych zbędnych oczekiwań będzie bardziej zrelaksowany.

10. Nie zabieraj radości swojemu dziecku i nie kreuj go na siłę na mistrza, by na skutek przeciążeń fizycznych i psychicznych przedwcześnie się nie „wypalił”. 

KONTAKT
Trener - Tomasz Marznica
e-mail: tomaszmarznica@wp.pl
Kierownik - Marek Bujok
e-mail: lux72marek@interia.eu 

Do pobrania


Licznik odwiedzin

Darmowe strony www dla każdego