ORGANIZUJE
NABÓR DO SEKCJI HOKEJA NA LODZIE
w SEZONIE  2014/2015 rocznik 2007 i młodsi

WIGILIA - INFO 21.12.2014

W dniu 22 grudnia 2014r. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Wigilijne dla zawodników drużyn Mikrus i Żak Młodszy. Po treningu zawodnicy zostaną przewiezieni na miejsce imprezy samochodami wyznaczonych rodziców.

Dzieci można odebrać ok. 18:30 z lokalu lub ok. 18:45 z lodowiska.
Rodziców dzieci, które będą odebrane z lodowiska prosimy o poinformowanie trenera lub kierownika.

Miejsce imprezy: DOM PRZYJĘĆ ul. Wojciecha 23 Katowice-Giszowiec.

MIKRUS - MECZ NA JANOWIE 17.12.2014
Jutro odbędzie się kolejny mecz Ligi Mikrus. Zbiórka zawodników o godz. 15:45.
Skład: Bąk K., Bujok P., Chodor B., Druch J., Fic M., Gdawiec H., Grund J., Janiec B., Kozłowski P., Macioł M., Materowski A., Menc A., Musioł J., Pawlas F., Szymoszek K., Timm S., Winiarski R., Wróbel D., Zielińska J.

ŻAK MŁODSZY - MECZ  NA   JANOWIE  15.12.2014
W poniedziałek 15.12.2014 o godzinie 16:45 żaki młodsze rozegrają mecz z UKH UNIA OŚWIĘCIM.
Zbiórka zawodników o godz. 15:45.
Skład: Budziński J., Bujok P., Fic M., Górdziel J., Grund J., Kalinowski D., Kania M., Katryniok K., Kowolik I.,Koszczyc O., Kupka J., Macioł M., Materowski A., Menc A., Musioł J., Piontek O., Rawa B., Stankowski K., Sterbenz K.

MIKRUS - ZWYCIĘSTWO NA JANOWIE 22.11.2014

W czwartkowym meczu Ligi Mikrus z drużyną UKS Sielec Sosnowiec Nasz zespół stanął na wysokości zadania i zasłużenie wygrał 6:1. W zasadzie przez cały mecz mieliśmy przewagę, której w pierwszej tercji, mimo kilku dobrych okazji, nie potrafiliśmy udokumentować. Dopóki nasi zawodnicy próbowali na własną rękę przedzierać się przez drużynę Sielca by samodzielnie zdobywać bramki kończyło się na niczym. Wystarczyły raptem dwa dokładne podania w dwóch kolejnych akcjach przed bramką rywala i bramkarz nie był w stanie zdążyć przemieścić się w kierunku odsłoniętej części bramki, co dało nam prowadzenie 2:0. Dalsza część meczu przebiegała dla nas zdecydowanie spokojniej. Kontrolowaliśmy grę i powoli, ale systematycznie powiększaliśmy przewagę. Sielec wypracował sobie kilka dobrych sytuacji z czego udało mu się wykorzystać tylko jedną. Nasza drużyna wygrała rywalizację również w rzutach karnych 3:2.

Zespół zagrał w następującym składzie: Babczyński B., Bąk K., Bujok P., Chodor B., Druch J., Fic M., Gdawiec H., Grund J., Janiec B., Macioł M., Materowski A., Menc A., Musioł J., Pawlas F., Pikura J., Szymoszek K., Timm S., Winiarski R., Zielińska J.

ŻAK MŁODSZY - MECZ W OPOLU 20.11.2014

W poniedziałek 24.11.2014 o godz. 17:45 Żaki Młodsze zagrają w Opolu.

Zbiórka zawodników o godz. 15:15, wyjazd o 15:30.

Skład: Bujok P., Fic M., Górdziel J., Kalinowski D., Kania M., Katryniok K., Koszczyc O., Kowolik I., Kupka J., Macioł M., Materowski A., Menc A., Musioł J., Piontek O., Rawa B., Stankowski K., Sterbenz K.

ŻAK MŁODSZY - RUNDA III 15.11.2014

Trzecią rundę rozgrywek Ligi Żak Młodszy rozpoczniemy meczem, który odbędzie się w Tychach w poniedziałek 17.11.2014 o godz. 16:15.

Zbiórka zawodników o godz. 14:45, wyjazd o 15:00.

Niestety w meczu nie będzie mógł zagrać Mateusz Krok, który został kontuzjowany na turnieju w Łodzi. Obecnie Mateusz przebywa w łodzkim szpitalu.

Mateusz życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia.

ŻAK MŁODSZY PODSUMOWANIE II RUNDY 15.10.2014
W niedzielę zakończyliśmy kolejną rundę zmagań Ligi Żaka Młodszego.
Pierwszy mecz rundy II rozegraliśmy u siebie z drużyną MOSM Tychy. Jak zwykle spotkanie z Tyską drużyną było bardzo wyrównane. Po dwóch tercjach remis 2:2. Jednak zwycięstwo 3:2 należało do naszych gości, którzy w III odsłonie meczu zdobyli zwycięskiego gola.
Drugi mecz rozegraliśmy również na Jantorze. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna MUKS Orlik Opole. Mecz od początku był rozgrywany pod nasze dyktando. W pierwszej tercji zdobyliśmy 4 bramki, w drugiej 5, a w trzeciej padł rekord 10 bramek. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 19:1. W tym spotkaniu najbardziej cieszy fakt, że przy 19 zdobytych golach sędziowie odnotowali 17 asyst. Brawo!!!
Trzecie spotkanie II rundy miało odbyć się w Bytomiu, ale z powodu "braku lodowiska" spotkanie zostało odłożone na inny termin.
Kolejne spotkanie rozegraliśmy z drużyną UKS Sielec Sosnowiec. Losy meczu ważyły się do ostatniej sekundy. Po pierwszej tercji mieliśmy jednobramkową przewagę. Po dwóch tercjach remis 4:4. W trzeciej tercji goście objęli prowadzenie. Na minutę przed końcem trener wycofał bramkarza i udało się wyrównać 5:5. Niestety kilkanaście sekund później przeciwnik zdobył zwycięskiego gola. Wynik spotkania 5:6. Buuu!!!
Ostatni mecz rundy II rozegraliśmy w Oświęcimiu. Po pierwszej części spotkania wyszliśmy na czterobramkowe prowadzenie (wynik 5:1). Jednak drużyna UKH Unia Oświęcim nie dawała za wygraną i walczyła do końca. Walczyła w dosłownym znaczeniu tego słowa. Po drugiej tercji doszło do ostrej wymiany ciosów. Nawet trenerzy musieli interweniować na tafli. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną naszego zespołu 7:3.

Pierwsze miejsce w tabeli po dwóch rundach zajmują zespoły TMH Polonia Bytom oraz UKS Sielec Sosnowiec. Na trzecim miejscu plasuje się nasz zespół oraz drużyna MOSM Tychy. Od pierwszego miejsca dzieli nas 5 punktów. Mała uwaga: jedynie Sosnowiec rozegrał komplet spotkań (10). Pozostałe drużyny z czołówki tabeli rozegrały po 9 meczy.

Czas na III rundę. Do boju, do boju, do boju Janowie!!!

ZEBRANIE RODZICÓW 21.10.2014
W czwartek 23.10 o godz. 16:45 odbędzie się zebranie rodziców grup, Mikrus i Żak Młodszy z Prezesem Klubu Januszem Grycnerem.

ŻAK MŁODSZY PODSUMOWANIE I RUNDY 11.10.2014

Poniedziałkowym meczem na Jantorze zakończyliśmy I rundę rozgrywek Żaka Młodszego.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną MOSM Tychy. Było to bardzo wyrównane spotkanie zakończone wynikiem 5:5. O ostatecznym zwycięstwie decydowały rzuty karne i tutaj my byliśmy górą.

Na drugi mecz pojechaliśmy do Opola po jak się wydawało łatwe zwycięstwo. Tymczasem mimo naszej przewagi po dwóch tercjach prowadziliśmy zaledwie 2:1. Dopiero w trzeciej odsłonie meczu posypały się bramki. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 11:2.

Kolejnym naszym rywalem, z którym przyszło nam się zmierzyć na własnej tafli była drużyna TMH Polonia Bytom. Przez dwie pierwsze tercje mecz toczył się na bardzo wyrównanym poziomie. Tym razem trzecia tercja nas dobiła i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:6.

Następne spotkanie rozegraliśmy w Sosnowcu z tamtejszą drużyną UKS Sielec Sosnowiec. Mimo wysokiego prowadzenia po pierwszej tercji (5:0) i jak się niektórym wydawało pewnego zwycięstwa gospodarze nie poddali się. Mecz nieoczekiwanie się wyrównał, a krążek zaczął częściej lądować w naszej bramce. Po emocjonującej końcówce meczu wygraliśmy spotkanie 9:7.

Ostatni mecz pierwszej rundy rozegraliśmy u siebie z drużyną UKH Unia Oświęcim. Gościom udało się zdobyć tylko 1 gola, podczas gdy nasi zawodnicy umieścili krążek w ich bramce aż 12 razy.

Liderem w tabeli po 5 meczach jest TMH Polonia Bytom. Na drugim miejscu znajduje się nasz zespół oraz drużyna MOSM Tychy. Obydwie drużyny od pierwszego miejsca dzielą zaledwie 2 punkty.

LEKARZ SPORTOWY 05.09.2014
W związku z zakończeniem terminu ważności badań lekarskich i koniecznością ich przedłużenia na nowy sezon informujemy, że lekarz sportowy będzie na lodowisku we wtorek o godz. 16:30.
Prosimy o przyniesienie wyników badania krwi, moczu oraz EKG.
Koszt badania 30 zł.
Warunkiem dopuszczenia do meczu są wpisy lekarza sportowego w książeczkach zdrowia zawodników.
10 PRZYKAZAŃ
MAŁEGO HOKEISTY

1. Najważniejsza jest drużyna – jeśli drużynie idzie dobrze, to wszystkim się powodzi.

2. Hokej jest grą drużynową – doceniaj swoich partnerów ze wszystkimi ich zaletami i słabościami.

3. Trener ma zawsze rację – kto myśli że wie coś lepiej, ten prosi o rozmowę.

4. Każdy trening wymaga absolutnej koncentracji – czego się nie opanuje na treningu, to nie może się udać w trakcie meczu.

5. Myśl zawsze pozytywnie :) – każdy mecz może być wygrany, jeśli tylko wszyscy są o tym przekonani.

6. Obchodź się dobrze z kijem. Szanuj swój sprzęt – w przeciwnym razie on obejdzie się źle z Tobą :)

7. Nigdy nie trać celu z oczu – krążek musi znaleźć się w bramce przeciwnika.

8. Bądź maksymalnie zaangażowany – każdy drybling, strzał, pojedynek jeden na jeden - wykonuj tak, jakby miał być ostatnim.

9. Hokej sprawia przyjemność – największe osiągnięcia przychodzą tylko z radosnym sercem.

10. Szanuj kolegę swego, jak siebie samego Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

10 PRZYKAZAŃ RODZICA

1. Nie próbuj zrealizować swoich zawiedzionych i często wygórowanych ambicji poprzez swoje dziecko.

2. Drużyna ma tylko jednego trenera, który za nią odpowiada. Nie wywieraj na trenerze nacisku, próbując wprowadzić swoje wizje przyszłej kariery sportowej swojej pociechy.

3. Nie jesteś menedżerem Chicago Blackhawks czy New Jersey Devils, a Twój syn nie jest profesjonalnym hokeistą. Nie krzycz i nie skacz przy bandzie lub linii bocznej, Twoje dziecko tego nie potrzebuje.

4. Powodem, dla którego Twój syn gra hokej jest zabawa. Nie wywieraj presji na swoim dziecku.

5. Rolą rodzica w edukacji sportowej jest POMOC dziecku poprzez zachętę, cierpliwość, zrozumienie, zaufanie, pochwały, oklaski, słuchanie i wykazywanie zainteresowania.

6. Nie wystarczy, że powiesz kilka słów po meczu. Rozmawiaj z dzieckiem również przed nim. Przed meczem nigdy nie mów „strzel gola”, „musicie wygrać”. Zamiast tego powiedz np. „baw się dobrze”.

7. Nigdy nie zawstydzaj i nie wprawiaj w zakłopotanie swojego syna z powodu występu, zdolności lub rezultatu meczu, w którym uczestniczył.

8. Jeśli jesteś rodzicem, który krzyczy na swoje dziecko, bez przerwy podpowiada co ma zrobić, skacze przy bandzie, nerwowo się zachowuje, dyskutuje z sędzią, trenerem, ma jakieś zarzuty do zawodników, nie oznacza to, że jesteś złym rodzicem, ponieważ chcesz aby Twój potomek odnosił sukcesy. Ale pamiętaj!!! Tym samym w niczym mu nie pomagasz. Tworzysz tylko sytuację nerwowości, która przenosi się na dziecko.

9. Nie stresuj dziecka, bądź mniej krytyczny. Twój syn potrzebuje twojego wsparcia, zaufania i wiary. Bez żadnych zbędnych oczekiwań będzie bardziej zrelaksowany.

10. Nie zabieraj radości swojemu dziecku i nie kreuj go na siłę na mistrza, by na skutek przeciążeń fizycznych i psychicznych przedwcześnie się nie „wypalił”.